Preschool Prodigies Erken Dönem Müzik Eğitim Programı

Preschool Prodigies Erken Dönem Müzik Eğitim Programı

Uluslararası erken dönem müzik eğitim programı Preschool Prodigies şimdi Revizyon Akademide.

HER ÇOCUK İÇİN MÜZİK...

Uluslararası erken dönem müzik eğitim programı Preschool Prodigies şimdi Revizyon Akademide...

Preschool Prodigies,müzik ve nota eğitimine farklı bir bakış açısı getirerek 3-13 yaş arası çocukların ilgi alanlarının erken berlirlenmesini sağlayıp yetenekleri doğrultusunda yönlendirirken, kullanılan basit ingilizce ile dil becerileri geliştirmelerine yardımcı oluyor. Eğlenceli müfredat yapısı, sevimli rengarenk deskbelleri, animasyon ağırlıklı ders videoları ve okul öncesi için uygun kitaplarıyla Uluslararası erken dönem müzik eğitim programı olan Preschool Prodigies sayesinde, müzik her çocuk için öğrenilebilir kılınıyor. Programda kullanılan eğitim setleri sayesinde; öğrencilerin dikkat, konsantrasyon, odaklanma ve beyinlerinin her iki lobunu dengeli bir biçimde kullanabilme becerileri en üst düzeye çıkarken aynı zamanda herhangi bir enstrümana başlamadan önce harika bir alt yapı oluşturuluyor. Eğitim programının temelini oluşturan Prodigies Playground (animasyonlu video anlatımları) 12 temel bölümden oluşuyor. Belirli bir müfredat düzeninde işlenen bölümler ChapterBooks (çalışma kitapları) ve SongBooks (şarkı kitapları) ile eşdeğer devam ediyor. Preschool Prodigies, çocuklarda güçlü bir müzik kulağı temelinin oluşturulması anlamında ciddi bir öneme sahiptir. Programda temel olarak C Maj DeskBell ile çocukların 8(sekiz) ana sesi doğru olarak tanıyıp algılayabilmesi, şarkılarını doğru hız ve ritimde çalabilmesinin yanında el işaretleriyle solfej yapabilmesi amaçlanmaktadır. Preschool Prodigies programı ülkemizde ve dünya genelinde müzik otoritesi kurum ve kişiler tarafından tüm yaş gruplarındaki çocukların mutlaka alması gereken bir eğitim program olarak öngörülmüştür.

3-7 yaş arasında yer alan çocuklar, 1. Yıl Preschool Prodigies ChapterBooks içerisindeki 1-4 arasında yer alan kitapların tamamını okurlar. 2. yıl ise yine Preschool Prodigies ChapterBooks kitaplarının 5-8 arasında yer alan kitaplarını okur ve SongBook Vol-1 ve Vol-2 repertuar kitapları ile yıl sonu gösterilerini yaparlar. 7-10 ve 11-13 yaş arasında yer alan çocuklar ise 1. Yıl Preschool Prodigies içerisinde yer alan toplam 8 ana kitabın tamamını okur ve 2(iki) SongBook Vol-1 ve Vol-2 repertuar kitapları ile yıl sonu gösterilerini yaparlar

Preschool Prodigies Erken Dönem Müzik Eğitim programını okulunuzda uygulamak için gerekli argümanlar ;

1 - Preschool Prodigies Eğitmeni

2 - Preschool Prodigies DeskBell Setleri

3 - Preschool Prodigies Öğrenci Kitap Setleri

4 - Prodigies Playground İnteraktif Platformu Preschool Prodigies Öğrenci Kitap Setleri : Preschool Prodigies Erken Dönem Müzik Eğitimi 2 ( iki ) akademik yıl devam eder. 3-5 yaş grubundaki öğrenciler 1. yıl Prodigies ChapterBooks (1-4) , 2. yıl ise Prodigies ChapterBooks (5-8) okurlar. 5-7 yaş grubundaki öğrenciler ise 1.yıl Prodigies ChapterBooks (1-8) okurlar.Bu yaş grubundaki öğrenciler 2. yıl Primary Prodigies programına devam ederler. Ders saatleri : Preschool Prodigies programı haftada 1 gün , 1 ders saati şeklinde uygulanır. Program Süresi : Preschool Prodigies programı 3-5 yaş grubundaki öğrenciler için iki ayda 1(bir) chapter işlenerek (dört) seviye ve 8 (sekiz) ay şeklinde devam eder. 5-7 yaş grubunda ise her ay 1 (bir) chapter işlenerek 8 (sekiz) seviye ve 8 (sekiz) ay şeklinde devam eder.

Sertifikalandırma : Öğrenciler yılda 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere 2 ( iki) kez sertifikalandırılırlar.

Adem Tuzcu 0 (533) 136 85 50 

 

Tel : 0 (212) 488 07 07

 

İçeriği Paylaşabilirsiniz:

Copyright © 2020 - Revizyon Akademi. Tüm Hakları Saklıdır.